p9earl1p4io95srtyw2laq1jvbp9rj (1).html
Verjetno niste vedeli, da je sol je najpomembnejši mineral v človeškem telesu? ☝️
Vezana je na vse minerale v telesu, najbolj na kalcij in fosfor in tvori z njima trio, ki mu pravimo proteza vezave in oblog vsega, kar je sestavljeno v telesu.
Sol nujno potrebujemo v krvi, plazmi, v limfi in vseh celicah, od katerih je odvisno sleherno življenje.
Sol ščiti telo pred mrazom in toploto, pred infekcijami in pred predčasnim propadom. Pretirana izguba soli je za vsako telo in sleherno celico velika izguba, ki terja tudi življenje, tako celice kot tudi telesa.
Vsak stres ali hiperfunkcija telesa terja večjo porabo soli, ker jo telo uporabi, da bi ohranilo alkalen PH. Pogosti prehladi ali vnetja in vse bolezni govorijo primarno o izgubi soli v telesu, o nemoči telesa in o neodpornosti. Telo je kislo in nima več vezave soli z vodo, da bi postalo alkalno, dviguje se temperatura in obrambni mehanizem je obremenjen.
Čutimo žejo in povečano pitje še bolj razsoli telo in odvajamo veliko vode. Z odvajanjem vode izgubljamo tudi druge minerale.
Brez soli pa noben mineral ne ostane v telesu, četudi ga primanjkuje, ker se vsi minerali v telesu vežejo na sol.
Pomanjkanje soli pomeni tudi obremenitev ledvic in pljuč, lahko pa tudi njihovo odpoved. To se zelo lepo vidi pri sladkorni bolezni, za katero je značilno slabo delovanje ledvic in pljuč.
Osmotski tlak v celicah in energija telesa sta odvisna od količine soli v telesu, zato je pravilna količina soli osnovna stvar, ki jo moramo nadomestiti (bolnemu) telesu.
KOLIKO SOLI JE DOVOLJ?
Sol pijemo v obliki gelov, kot lužino, vezano na molekule vode. Nikoli ne uživajmo neraztopljene soli na hrani in nikoli v prenasičeni spojini.
Sol daje telesu alkalnost in že v črevesju deluje čistilno. Sol vezana pred zaužitjem, je popolnoma nestrupena in se odvaja iz telesa kot lužina.
Dnevno potrebne količine soli ne moremo točno določiti, niti ne moremo vedeti, koliko je potrebujemo. Da se približujemo zadostni količini soli v telesu nam pričajo pravilna temperatura, pravilen tlak, zelo dobro počutje, vitalnost telesa, pri bolnikih pa pospešeno izboljšanje bolezni ali celo zelo hitre ozdravitve.
Da se prepričamo, ali smo dovolj nasoljeni, za en dan prenehamo dovajati sol in opazujemo delovanje telesa in počutje. Če je počutje slabše, nadaljujemo z dovajanjem soli.
To je edino merilo za to, koliko soli telo še potrebuje. Sol na koži pomeni pospešeno čiščenje stare kože ali povrhnjice in dezinfekcijo.
KAKO RAZPADE NaCl (sol), KAKO SE VEŽE IN NA KAJ SE VEŽE ter KAKO RAZPADE V VODI?
Ko popijemo slano vodo, ki ni nasičena s soljo, torej je Ph pod 7,4 (nad 7,4 je nasičena) se v želodcu takoj segreje zaradi hladu in pretoka in začne se segrevati tekočina.
Ko se tekočina segreje je konec reakcije, zato je zelo pomembno, da popijemo toliko kolikor je potrebno, da se črevo ohladi, da bi se izločil tudi klor.
Če se segreje, se klor veže na ogljik, kar omogoči telesu hitro cirkulacijo in čiščenje preko ledvic. Če so ledvice slabe se zadržuje v telesu in pregreva celice kože in črevesja, včasih tudi pljuč.
Nastanejo dermatitisi in včasih tudi kolitisi. Da bi se to odpravilo potrebujemo še veliko več tekočine ali pa ohladitev, kar omogoči pretočnost in hitro cirkulacijo. Telo se tako očisti. To je tudi kemični proces razpadanja celic, kar je mogoče povsod v telesu, toda najbolj v pljučih, črevesju in v koži.
Če je količina odmrlih celic velika nastane velik razpad beljakovin in veliko žveplene kisline, ki se kopiči v telesu. Če je ogromno žveplene kisline se klor veže na žvepleno kislino in nastane notranji razpad obrambnega mehanizma:
NaCl+H2O= NaOH+HCl
Takrat je nujno dati telesu veliko količino puste hrane, to je kuhana zelenjava in ogromno samo kuhanega krompirja. Krompir je lug, ki se veže na vse odpadne celice, ki so sestavni del obrambnega mehanizma.
Te celice so markerji in nosijo vse lastnosti celice, ki razpada, zato so to tudi receptorji.
Marker je skupek vseh informacij, ki jih je bezgavka dobila od bolnega organa. Telo, ki je že tako bolno, ne sme dobiti veliko tekočine, največ 2-3 dl na dan, kar mu omogoča pretočnost. Če pijejo veliko tekočine se podhladijo, razširijo se vene in ni moč popraviti sistema. Nujna je topla kopel, lahko tudi večkrat dnevno.
NADOMEŠČANJE IZGUBLJENE SOLI TELESU
Zaradi pregrevanja telesa s hrano, pijačo, zdravili, delom in rekreacijo morajo ledvice delati pospešeno. Odvajajo večje količine urina, s tem tudi večje količine soli.
Tudi znojenje pomeni dodatno odvajanje soli iz telesa. Z normalnim hranjenjem izgubljene količine soli po določenem času ne moremo več nadomestiti, zato se začnemo še bolj pregrevati.
Telo stremi, da bi obdržalo alkalni milje, zato vzame sol iz kosti, da bi obdržalo alkalno kri. Alkalnost krvi je pogoj, da smo zdravi in obenem dokaz, da je v telesu še dovolj soli. Telesu dovajamo sol s hrano in pijačo.
Dodatno dovajamo sol v telo s pitjem slane vode.
Pravilno razredčeno, nenasičeno raztopino pijemo lahko dlje časa brez bojazni, da bi s tem telesu škodili. Nasprotno, tudi medicina uporablja raztopino soli v obliki infuzije in s tem človeka zdravi.
Ko popijemo kozarec slane vode, se v želodcu ohladi, vzpostavi se pretok in cirkulacija je močnejša.
Poveča se tudi produkcija želodčne kisline. V kemični reakciji želodčne kisline s slano vodo se ustvari veliko hladu, ki pospeši delovanje želodca.
Tekočina se hitro pretoči v dvanajstnik, kjer se spoji z žolčno kislino in sokovi trebušne slinavke, katerih moč oslabi v obstoječi raztopini.
Zaradi slane vode in hladu, se ne sproži toplotna reakcija, ki razgradi kisline v organske luge, temveč obstoječa kislina potuje naprej po tankem črevesju.
Ta kislina se v najkrajšem času izloči z blatom, ker hladi črevesje. Če to ponavljamo se črevesje ohladi in se cirkulacija v samem črevesju zelo popravi.
Popravi se prebava in izločanje blata je redno. Tudi stare obloge na črevesju se odluščijo in izločijo in telo se začne razstrupljati.
Zaradi znižanja temperature v trebuhu se deblokira limfa in ves obrambni mehanizem telesa začne bolje delovati.
Limfa se hitreje čisti, telo se hitro krepi in hitro obnavlja.
Slano vodo v pravem razmerju s soljo, približno 1 liter na dan lahko pijemo dalj časa. Pijemo jo lahko tudi en mesec, če smo napeti, utrujeni, zaprti, zastrupljeni z lastnimi kislinami.
Rakasti bolniki pa lahko pijejo toliko časa, dokler je njihova bolezen pozitivna ali še dlje, odvisno od počutja.
V hladnem črevesju je prebava pravilna, alkalna in resorbcija hrane hitra.
Pri zakisanem telesu v tankem črevesju hrana vre, pregreva se črevesje in jetra, kot tudi kri in neposredno tudi ves organizem.
Zaradi pregrevanja trebuha se pregreje ves sistem, v koži se odprejo pore skozi katere človek izgubi življenjsko energijo.
Hitra ohladitev preko kože, ki je nujna, pomeni posledično zožitev arterij v pljučih, okončinah in v koži. To spremeni pretočnost celega telesa in vzpostavi nepravilno cirkulacijo, ki se kaže na eni strani kot pregrevanje, na drugi strani kot podhlajevanje telesa.
Slana voda ne hladi samo prebavil, vsrka se tudi v kri, zadržuje vodo v telesu, kar tudi preprečuje zožitev arterij in razšititev ven.
Sama sol je termoregulator telesa,ker zaradi vezave z vodo dlje časa preprečuje pregrevanje.
Sol v telesu, vezana na vodo, spreminja kislost telesa v alkalnost, kar je pogoj za razvoj celic.
Pravilna količina soli v telesu preprečuje osteoporozo in infarkte vseh vrst in v celem telesu. Sol je osnovni element vezave vseh spojin v telesu.
BREZ SOLI NI ŽIVLJENJA
Pomanjkanje soli v telesu pomeni zrušene kemične in fizične procese v telesu.
Dolgotrajni primanjkljaj soli v telesu pa pomeni progresivno oslabelost vseh funkcij organov, žlez in odmiranje organov ali celo delov telesa zaradi pregretosti.
Brez zadostne količine soli se ne more vršiti pravilna prebava, niti presnova telesa. Najkrutejša bolezen zaradi pomanjkanja soli je MB. Bazedov.
Zaradi pregretosti telesa se ustavi delovanje žlez in celotna presnova telesa, kar terja lahko življenje, če ne pomagamo ščitnici.
ZAKAJ TELO IZLOČA VELIKO SOLI Z ZNOJENJEM IN Z URINOM
Telo zaužito sol izloči z urinom v tisti količini, ki je ne potrebuje. Če je soli dovolj, je urin alkalen, ni topel, ni vnetja sečil in je tudi dokaz, da je kemični procesi v telesu primerni.
Če je urin kisel, je v telesu premalo soli in tudi v urinu je ni dovolj. To je znak, da je ožilje zoženo. Stalno alkalen urin je znak dokaj dobrega delovanja kardiovaskularnega sistema. Kislost urina je tudi znak pregretosti v telesu zaradi zožitve ožilja in hitrih pretokov, kislost urina je znak slabega delovanja jeter in znak napačnega delovanja celega sistema. Dolgotrajno kisel urin je odraz bolezni človeka.
Telo izloča sol skozi kožo, ker je sol prisotna v celični in izven celični tekočini, zato tudi v sami žlezi znojnici. Pretirano znojenje že pri najmanjšem naporu je znak zožitve ožilja.
Količina soli v telesu je odvisna od količine zaužite soli. Pri zoženem ožilju vemo, da je v telesu že dolgo pomanjkanje soli.
Sol greje črevesje, ker zadržuje dovolj tekočine, ki se v trebuhu segreje in je preventiva telesu, da ne dehidrira.
Ascites ali prosta tekočina v trebušni votlini se ustvarja zato, da telo obdrži dovolj tekočine, ki je potrebna, da zaustavi pretoke energije, ki telo hladi.
Ta način zaustavljanja pretokov kjerkoli v telesu je naraven način gretja telesa. Izločanje vode s pretiranim znojenjem, pretirano uriniranje kot tudi izguba oteklin, pomeni, da se telo hitro segreva.
Nabiranje tekočine pomeni, da se telo hladi, kar je lahko usodno, kot npr. ledvica odpove, ko je v samem organu pretiran hlad.
To pomeni zožitev ožilja v sami ledvici. Sol, ki jo zaužijemo s hrano in pijačo, telo vedno pravilno uporabi, razen če zaužijemo prevelike količine ali prevelike koncentracije.
Koncentracija soli v hrani in pijači, ki ustvarja Ph 7,2 nikoli za telo ni škodljiva.
Telesu neškodljivo koncentracijo pripravimo tako, da v 1 liter vode damo 1 čajno žličko soli. Uporabljajmo le “pravo sol” – izključno himalajsko ali solni cvet!
KDO URAVNAVA KOLIČINO SOLI V TELESU
Hipotalamus je močno povezan z dihanjem. Pravilno dihanje kot tudi nepravilno dihanje daje hipotalamusu informacije o delovanju celega telesa.
Če dihanje ni v redu, je potreba telesa po soli večja, kar je odraz zožitve ožilja.
Če je dihanje normalno, je potreba po soli manjša.
Če hipotalamus zazna slabše dihanje, se takoj sproži alarm, ki aktivira ščitnico, ki zoži ožilje v glavi. Pri zožitvi ožilja se dvigne temperatura v glavi, obenem se sproži znojenje.
Zožitev ožilja v glavi je potrebna zato, da se izboljšajo pretoki v glavi in se telo pripravi na morebitno poslabšanje stanja. Če se slabo delovanje pljuč še poslabša, telo spusti vodo, zoži se ožilje v celem telesu in se poveča pretok v vseh delih telesa.
Če tudi to ne zadostuje, da bi telo pravilno delovalo, se telo začne segrevati, dviguje se tlak, ki omogoči boljše delovanje pljuč.
V tem primeru je ta proces začaran krog in velika izguba soli, ki večno ne more trajati. Posledica tega je pešanje srca.
Slabo delovanje pljuč nastane zaradi slabega delovanja trebuha. Vzrok je vedno v prebavilih, zato je pravilna prehrana zelo važna in zadostna količina soli, ki jo telo hrani v črevesju. Sol raztopljena v vodi se resorbira, kar prepreči izgubo tekočine in dvig tlaka.
Nizek tlak ustavlja mehanizem, da se začne počasi segrevati in obnavljati, pri čemer se obnovijo tudi funkcije organov.
Tako telo je bolno, utrujeno in potrebuje počitek. Če se prikrije realnost z dvigom tlaka in s segrevanjem v pretoku se telo še bolj podhladi – organi in obrambni mehanizem se izčrpavajo, ker ni pogojev za pravilno funkcijo.
Segreva se kri in ožilje, organi pa nimajo hrane, ker prebavila ne delajo. Predhodnica takega stanja je debelost, ki nastane zaradi zastoja tekočine v telesu, da bi preprečila prehitre pretoke.
V kolikor ste objavo prepoznali kot poučno, napišite v komentar in bom objavil še več uporabnih člankov.
Verjetno marsikaj napisanega o soli niste vedeli.
NN
Share This